Osprzęt wiertniczy

Strona Główna / Osprzęt wiertniczy

Żerdzie wiertnicze, zwane również rurami płuczkowymi, stanowią główny element przewodu wiertniczego i spełniają szereg istotnych zadań. Do najważniejszych z nich należą: przenoszenie momentu obrotowego od urządzenia wiertniczego do narzędzia urabiającego i wywieranie nacisku osiowego na narzędzie wiercące. Żerdzie wiertnicze doprowadzają płyn wiertniczy do otworu w celu wynoszenia zwiercin na powierzchnię oraz sterują osią wierconego otworu według określonych wcześniej założeń projektowych, a także wykonują prace związane z funkcjami technologicznymi.

Żerdzie wiertnicze


Do trudnych przewiertów

Rury płuczkowe

Żerdzie wiertnicze pracują w otworze wiertniczym w trudnych warunkach, czego rezultatem jest generowanie na swojej powierzchni ogromnych obciążeń podłużnych, poprzecznych i skręcających. Narażone są również na ścierne działanie skał oraz korozyjne działanie płynu wiertniczego. Takie warunki pracy wymagają solidnie wykonanych żerdzi wiertniczych wraz z ich połączeniami gwintowymi.

Sprawdź ofertę
30 lat doświadczenia

Żerdzie wiertnicze od BDC

W oparciu o najlepsze technologie i dzięki współpracy z wiodącymi producentami materiałów ze Szwecji, Niemiec i Ameryki, produkujemy najsolidniejsze rury płuczkowe (żerdzie wiertnicze). Oferujemy bogaty typoszereg żerdzi wiertniczych do każdego rodzaju aplikacji wiertniczych. Dostarczamy produkty, których działanie wspomaga przewierty naftowe, przewierty geologiczne, horyzontalne przewierty kierunkowe (HDD) oraz wiercenie studzienne.

O nas
Szeroka oferta BDC

Osprzęt do wiertnic HDD

Wśród osprzętu i części do wiertnic HDD oferujemy obudowy sondy, rozwiertaki, płetwy sterujące, żerdzie startowe, nasuwki, adaptery i łączniki. W naszym asortymencie znajdują się także żerdź napędowa Drive Chucks i żerdź napedowa Sub Saver, głowice ciągnące, krętliki, świdry trójgryzowe i świdry skrzydełkowe. Naszych Klientów zaopatrujemy również w smary do gwintów rur płuczkowych, silniki płuczkowe do wiertnic Ditch Witch i Vermeer, Toro, Astec.

Sprawdź ofertę